GENEL CİNSEL SORU VE..


Haber bülteni üyeliğiZiyaret Bilgileri

[ Paz, 30 Nis 2017 ]
Toplam 302 ziyaret
142 benzersiz ziyaretçi

cinselsaglik » ANAL SEX NEDİR

Ters ilişki (anal sex)


Anal sex (arkadan ilişki) olma halinde içeriye boşalma olursa çocuk olurmu?Bu tip ilişki zararlı mıdır? önden ilişki olması halinde hangi zaman aralıklarında çocuk olmaz?1-Anal sex (ters ilişki, makattan yapılan cinsel ilişki ) sırasında ,eğer vagina bölgesine sperm bulaşması olmaz ise, gebe kalma ihtimali çok düşüktür.

2-Anüs,kalın bağırsağın dışa açılan ucu olup, bağırsaklarda emilen

besinlerin artıklarının boşaltılmasına en uygun anotomik yapıya sahiptir .Vücudun bu bölümü, normal bir cinsel ilişki için gerekli olan özelliklere sahip değildir.

Cinsel ilişkide penis dışardan içeri doğru hareketle kadın bedenine giriş yapar.Bu girişin maksimum zevk katsayısı ve kolaylığı için giriş bölgesinin kayganlaşması gerekir.

Anüsde (makatta ) kayganlaşmayı sağlayıcı salgı bezleri olmadığı gibi, dışardan içeri girişi sağlayacak şekilde değil, aksine içerdeki dışkıyı dışarı atacak anatomik yapı vardır.Bu yüzden anal birleşmeler zor, travmatik ve kadın için acı vericidir.

Anal birleşmelerde, bağırsaklarda normal olarak bulunan ve bulundukları yerde zararsız olan mikroplar, bedenin başka yerlerine taşınarak, hastalık nedeni olabilirler. Bunun en yaygın biçimi, anal birleşmeyi izleyerek kurulan vajinal birleşmede, bağırsaktaki mikropların vajinaya kolayca taşınabilmesidir.

Ayrıca tekrarlanan anal birleşme, anüsün sfinkterinin bozulmasına, anüs kaslarının kasılıp gevşeme yeteneğinin bozulmasına ve gaz -dışkı kaçırmalara yol açabilir.


Özellikle internette para kazanma amacıyla kurulmuş sex sitelerinde normal bir ilişki gibi lanse edilen anal sex, kadınlarında zevk aldığı bir ilişki gibi gösterilmesine karşın, ciddi araştırmalarda anal sexin kadınlar tarafından psikolojik ve fiziksel olarak çok rahatsız edici bulunduğu tespit edilmiştir.( ABD de yapılan bir araştırmada anal sex den zevk alan kadın oranı Yüzbinde 2 olarak bulunmuştur.)


Partneri tarafından anal sexe zorlanan,istemediği bir cinsel eylemi yapma ile evlilikte (veya ilişkilerinde ) huzursuzluk yaşama tercihleri arasında bocalayan kadınlarda ciddi psikolojik problemler ve depresyonlar görülebilir.


3-Vaginal ilişki durumunda az veya çok her dönemde gebe kalma ihtimali vardır.Yorumlar (2)
Cinsel konularda bilgi almak arkada?l?k kurmak isteyen k?zlar çekinmeden ozelden arayabilir whatsaap tan yazabilir +90 536 995 33 14 soner
Soner tarafından | Per, 30 Haz 2016 01:12:59 tarihinde yazıldı.
erkek olarak beni etkiliyde kadınım kalçaları oluyor yapmıyorum tabiki güzel kadını yüzüne bakmak veya göğüs lerine odaklan mak bana yeterince zevk veriyor vajina ilgim gayet var ama neden kendimi anal seks yapma ihtiyacı içinde hissediyorum. Hastalık mi .?
ıbrahim tarafından | Çar, 14 Ağu 2013 05:34:35 tarihinde yazıldı.

Editör Bilgileri

SAĞLIK UZMANI


Editöre Ulaşın

En Son Güncellenenler

apiterapi
azdavay_bakirci
aramamotorlari
uyku
kazimkoyuncu
peyzaj
ahmedarif

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi